Tööalane rehabilitatsioon

Tööalast rehabilitatsiooni vahendab Eesti Töötukassa ning seda võivad saada tööealised inimesed, kes on tööturul aktiivsed – töötavad, õpivad või on töötuna arvele võetud.

Tööalane rehabilitatsioon on mõeldud tööealistele vähenenud töövõimega inimestele, kellel on puude või haiguse tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks erinevate spetsialistide ehk rehabilitatsioonimeeskonna abi.Tööalane rehabilitatsioon valmistab teid ette tööeluks ja toetab teie tööle asumist ja töötamist. Käeliste oskuste täpsustamiseks on võimalus kasutada Hamet e metoodikat. Klientide eesmärkide elluviimisel kasutame motiveeriva intervjueerimise- ning toetatud töölerakendamise metoodikat.

Tööalase rehabilitatsiooni teenust pakume intellekti- ja/või psüühikahäirega inimestele tööpäevadel kell 9.00 – 17.00 aadressil Kadaka tee 153, Tallinn 12615 ning vajadusel inimese asukohas Tallinna piires.

Keskuse peasissekäik on ligipääsetav liikumispuudega inimestele. Parkimine on tasuta ning olemas on invaparkimiskohad. Keskuses on ratastooliga ligipääsetav tualettruum, inva-dušš ning pesemisvõimalus. Esimesel korrusel on võimalik liikuda ratastooliga. Läheduses asuvad bussipeatused, mida teenindavad madalapõhjalised linnaliini bussid.

Tööalane rehabilitatsioon Tallinna Tugikeskuses Juks võib toimuda individuaalselt või grupis ning koosneda järgmistest tegevustest:
• füsioteraapia
• tegevusteraapia
• loovteraapia
• eripedagoogiline abi
• psühholoogiline nõustamine
• sotsiaalnõustamine
• psühhiaatri nõustamine.

Kuidas taotleda tööalast rehabilitatsiooni?

Pöördu Eesti Töötukassa poole, kus teenuste konsultant hindab sinu teenusevajadust ja lepitakse kokku rehabilitatsiooni eesmärk. Seejärel valite enda jaoks sobiva rehabilitatsiooniasutuse ning lepite kokku sobiva alustamise aja.

Registreerimine ja info tööalase rehabilitatsiooni teenustele toimub järgmistel kontaktidel:

e-post: kaili.ploom-zilmer@juks.eejuks@juks.ee

telefon: 655 9452, mobiil: 5912 6180

Teenuste hinnakiri

Tallinna Tugikeskus Juks on Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner.

Vaata lähemalt tööalase rehabilitatsiooni teenuse tutvustust töötukassa lehelt

Töötukassa esinduste kontaktid leiad siit: töötukassa esindused.