AIM- lihtne keel

Kas lihtne keel on lihtne?
Sellele küsimusele hakkasime otsima vastust Juksis 2019. aasta lõpus, kui tekkis võimalus võtta Erasmus +’i rahastatavast rahvusvahelisest projektist „Accesible Information Material“.

Projektil on mitu eesmärki, millest olulisemad on materjalide koostamine. Projekti esimeses pooles koostatakse lihtsas keeles materjalid infotehnoloogiliste vahendite kasutamise kohta, ehk siis põhiliselt arvuti kasutamise kohta. Projekti teine pool on pühendatud spetsialistidele mõeldud materjalide välja töötamisele, et tutvustada lihtsa keele põhimõtteid.

2021. aasta suve lõpuks valmisid seitsme organisatsiooni koostöös materjalid erinevate arvuti kasutamisega seotud oskuste kohta. Enamustele organisatsioonidele oli see esimene katsetus tekstide loomisel.
Näiteks saab õppida, kuidas kasutada Wordi või mälupulka, luua endale Gmaili või Facebooki konto ja nendes keskkondades infot vahetada ja palju-palju muud.
Allolevalt saab tutvuda projekti käigus välja töötatud materjalidega. Kindlasti on palju õppimisruumi, et teha veel paremaid materjale. See oskus tuleb nagu ikka veel rohkema kogemuse ja praktikaga. Ka nende materjalide puhul on juba näha mitmeid kohti, mida saaks parandada ja arendada.
Kuid oleme rõõmsad, et saame jagada oma esimesi tulemusi.

Projekt “Juksi rohepööre”

„Juksi rohepööre“ on Euroopa Solidaarsuskorpuse rahastatav kohalik solidaarsusprojekt.
Kohaliku solidaarsusprojekti suur eesmärk on lahendada oma kodukoha või kogukonna murekohti.


Kuid olulised eesmärgid on ka noortele lihtsate võimaluste pakkumine, et osaleda solidaarsustegevustes, noorte sotsiaalse närvi ja aktiivse ühiskonnas osalemise edendamine, noorte arengu toetamine ja kogukonna tugevdamine.


2021. aasta alguses uurisime Juksi noortelt, mis neile kõige rohkem muret valmistab ja mida saaksime koos muuta paremaks. Paljud noored tõid välja, et ilus Kadaka parkmets ja ka meie keskuse ümbrus on tihti prügi täis loobitud ja vajab koristamist.
Seda mõtet noortega veelgi enam edasi arutades, tekkis veelgi rohkem ideid, mida saaksid juksikad teha, et meie igapäevane keskkond oleks puhtam ja meie suhtumine loodusesse muutuks veelgi teadlikumaks ja hoolivamaks.
Nii sündiski projekti „Juksi rohepööre“ idee.


Projekt algab oktoobris ja kestab kaheksa kuud- hooaja lõpuni välja.
Projekti kõige suurejoonelisemad sündmused on projekti algust ja lõppu tähistavad kogukondlikud koristustalgud oktoobris ja mais. Talgute vahele mahub palju harivaid ja silmaringi laiendavaid tegevusi ning ka palju-palju muud põnevat.
Projekti tegevuste kohta saab infot lugeda jooksvalt sellest rubriigist ja Tallinna Tugikeskus Juks Facebooki lehelt.